Home - Standpunten en publicaties - CONSULTATIE | DUFAS pleit voor meer transparantie van ESG-ratings
09 juni 2022

CONSULTATIE | DUFAS pleit voor meer transparantie van ESG-ratings

De Europese Commissie (EC) is aan het beoordelen of er regelgeving nodig is om de markt voor ESG-ratings goed te laten functioneren. Om beter inzicht te krijgen publiceerde de EC een gerichte consultatie. Gezien het gebrek aan publiek beschikbare ESG-data zijn assetmanagers erg afhankelijk van informatie van dataproviders die deze data maar ook ESG-onderzoek en -ratings aanbieden. De vergelijkbaarheid van de ratings en transparantie over de gebruikte methodologieën zorgen voor vragen. Op 7 juni reageerde DUFAS op de consultatie van de EC. We zijn van mening dat er meer transparantie moet komen en denken dat dit te bereiken is met richtlijnen als alternatief voor regelgeving.

Bekijk onze reactie (in English)

Zorgen om vergelijkbaarheid van ESG-ratings

Verschillen tussen de ESG-ratings zijn op zich geen probleem zolang deze gebaseerd zijn op ESG-data. Wel zien onze leden graag meer transparantie over de gebruikte methodologieën en databronnen van ESG-ratings. Met meer transparantie kunnen gebruikers van ESG-ratings de waarde en het doel van deze meningen beter inschatten en vergelijken.

Risico op minder ESG-dataproviders en hogere kosten

DUFAS en haar leden zien het risico dat de grotere complexiteit en compliance-kosten die Europese regelgeving met zich meebrengt, kunnen leiden tot minder ESG-dataproviders. Het is ongewenst als de beschikbaarheid omlaag gaat en kosten omhoog gaan. Vooral nu het voor assetmanagers nog steeds een uitdaging is om over de benodigde ESG-data te beschikken om aan nationale en internationale regelgeving te voldoen.

Andere mogelijkheden om het functioneren van de markt te verbeteren

DUFAS denkt dat richtlijnen voldoende zijn om de huidige issues op te lossen. Het is niet nodig om regelgeving hiervoor te introduceren. Richtlijnen zouden het tijdrovende due diligence-proces tijdens de selectie van ESG-dataproviders effectiever kunnen maken. Daarnaast zouden richtlijnen voor contracten, de transparantie van methodologieën en data kunnen integreren. 

Meer informatie

Samen met onze Sustainability Committee hebben we deze reactie voorbereid. Wil je meer weten of heb je vragen over deze consultatie? Of wil je meedenken en-werken aan de commissie? Stuur een mail naar Ivan aan den Toorn, policy advisor sustainability bij DUFAS.

Misschien vind je dit ook interessant

POSITION STATEMENT| Omnibus

Standpunten en publicaties | 07 april 2025
In februari is het Omnibus I pakket op duurzaamheid gepubliceerd door de Europese Commissie. Vanuit DUFAS hebben we hierop gereageerd met een position statement.

CONSULTATIE | DUFAS reageert op consultatie over de Europese Taxonomie

Standpunten en publicaties | 26 maart 2025
Op 26 februari publiceerde de Europese Commissie als onderdeel van het Omnibus I pakket een consultatie over het vereenvoudigen van de rapportage over de Europese Taxonomie voor duurzame economische activiteiten. Hier hebben we vanuit DUFAS op gereageerd.

POSITION | Savings and Investment Union

Standpunten en publicaties | 12 maart 2025
De afgelopen jaren is er aanzienlijke vooruitgang geboekt in het uitbreiden van kapitaalmarkten en het opzetten van een robuust regelgevingskader. Er zijn echter nog steeds inefficiënties op de Europese kapitaalmarkten.

Zoeken in Nieuws, standpunten en publicaties