Home - Standpunten en publicaties - COLUMN | Is ESG-regelgeving van MiFID II proporties?
14 juli 2020

COLUMN | Is ESG-regelgeving van MiFID II proporties?

In de aanloop naar de zomer beginnen zo langzamerhand een aantal partijen zich stuk te bijten op de aankomende ESG-regelgeving uit Brussel. Het gaat dan vooral om de nieuwe Europese transactieverplichtingen. Er wordt wel eens gezegd dat dit vergelijkbaar is met de implementatie van MiFID II. Is dat zo? 

Lees de column van Randy Pattiselanno op Fondsnieuws.nl

Misschien vind je dit ook interessant

COLUMN | Say on climate: een duurzaam agendapunt?

Standpunten en publicaties | 24 november 2023
Zouden beleggers en vermogensbeheerders ook moeten meepraten of zelfs meebeslissen over het duurzaamheidsbeleid van ondernemingen? Daarover vertelt Randy Pattiselanno meer in zijn nieuwste column op Investment Officer.

POSITION | DUFAS vraagt meer duidelijkheid over reikwijdte van CSRD-implementatiewet

Standpunten en publicaties | 15 september 2023
Afgelopen juli publiceerden de ministeries van Financiën en van Justitie en Veiligheid een openbare consultatie over de Wet implementatie richtlijn duurzaamheidsrapportering. Met deze implementatiewet wordt een deel van de nieuwe richtlijn omgezet in nationale wet- regelgeving.

CONSULTATIE | DUFAS response on ESG ratings and factors

Standpunten en publicaties | 15 september 2023
Last June, the European Commission published a consultation on a proposal for a regulation on Environmental, Social and Governance (ESG) ratings and sustainability risks in credit ratings.

Zoeken in Nieuws, standpunten en publicaties